ZnakUniiEuropejskiejLogo 04otwiera się w nowym oknie

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

Zygmuntowo 35, 62 - 560 Skulsk

NIP 6652995408, REGON 302831760

tel. 663301440

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dyrektor - Tomasz Jaskulski

 

Fundacja Mielnica z dniem 1.09.2014 r. poszerzyła swoją działalność i otworzyła w Zygmuntowie na terenie gminy Skulsk Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy.

Zadaniem tego typu ośrodka jest umożliwienie dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, a także z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki. Takie dzieci wymagają kompleksowej i wielodyscyplinarnej pomocy rehabilitacyjno – edukacyjnej  w odpowiednich warunkach i z opieką dostosowaną do stanu psychicznego i wieku. Dzieci głęboko niepełnosprawne nie mogą realizować obowiązku szkolnego  w publicznych szkołach, gdyż placówki te nie są przygotowane do zaspokajania ich potrzeb. Zapewnienie takim dzieciom rehabilitacji w sensie medycznym, jak i społecznym wymaga od rodziców wiele wysiłku i wiąże się niejednokrotnie z dużymi kosztami.

OREW jest odpowiedzią na potrzeby dziecka głęboko niepełnosprawnego, proponuje szeroką gamę oddziaływań edukacyjnych i kompleksową, bezpłatną rehabilitację. Jest placówką przeznaczoną dla wychowanków od 3 do 25 roku życia.

Zajęcia indywidualne i zespołowe, w zależności od potrzeb wychowanków, mają na celu stymulowanie ich rozwoju intelektualnego, psychoruchowego oraz społecznego na miarę możliwości, przez umożliwienie kontaktu z rówieśnikami, jak i szerszym środowiskiem. Zajęcia zespołowe odbywać się będą z podziałem na grupy terapeutyczne: rewalidacyjno – wychowawcze, terapeutyczno – edukacyjne), w zależności od stopnia niepełnosprawności i indywidualnych potrzeb wychowanków.

W OREW-ie są zatrudnieni specjaliści: nauczyciele terapeuci, psycholog, fizjoterapeuta, logopeda, personel wspomagający.

Rekrutacja do OREW-u odbywa się na wniosek rodziców, na podstawie orzeczeń Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej o potrzebie zajęć rewalidacyjno – wychowawczych lub o potrzebie kształcenia specjalnego, w zależności od stopnia niepełnosprawności dziecka.

Rodzice dzieci niepełnosprawnych, uczęszczających do OREW-u, mają możliwość uzyskania informacji w zakresie poradnictwa życiowego oraz uczestniczenia wraz z zatrudnionymi w placówce specjalistami w tworzeniu indywidualnego programu terapeutycznego dla swojego dziecka.

 

 

Informacja wprowadzona przez: Marek Bartosik Fundacja Mielnica

 

orew13
orew12
orew9
orew8
orew6
orew1
orew2
orew3
orew4
orew5
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10