ZnakUniiEuropejskiejLogo 04otwiera się w nowym oknie

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

Fundacja Mielnica od kilkunastu lat cyklicznie realizuje projekt Spotkania Artystyczne i Sportowe dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Gospodarstwie Agroturystyczno - Pomocniczym Fundacji Mielnica w Mielnicy Dużej. Pierwsze odbyły się w 2002 roku. Spotkania organizowane są na przełomie lipca i sierpnia. Gospodarstwo położone jest w Nadgoplańskim Parku Krajobrazowym, na skraju lasu, blisko Jeziora Gopło.

Od kilku lat łączymy trud pracy tworzenia z zajęciami sportowymi czyli coś dla ducha i coś dla ciała. Wspólnie pracują i bawią się dzieci i młodzież podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy i Klubu Środowiskowego, którzy z różnych powodów nie mogą skorzystać z wypoczynku letniego.

Zajęcia artystyczne podczas spotkań są prowadzone przez terapeutów zajęciowych przy wsparciu młodzieży z Zespołu Szkół Medycznych w Koninie. Natomiast zajęcia sportowe prowadzi fizjoterapeuta. Piękna przyroda dookoła, zajęcia sportowe (kosz, piłka nożna, siatkówka, badmigton, rozgrywki drużynowe itp.) w przerwach, również bardzo motywują do pracy. Każdy może wybrać coś dla siebie, przedstawione są bowiem różne techniki pracy twórczej: pastele, glina, farby, malowanie na szkle itp. Nikogo nie trzeba zmuszać do zajęć, bo widząc innych i słysząc odgłos kredek wędrujących po papierze, każdy chce się sprawdzić. Powstają ciekawe prace, które sprawiają wiele radości ich twórcom oraz osobom, które miały możliwość je oglądać. Dodatkową atrakcją jest hipoterapia, która zawsze dostarcza wiele emocji.

Prowadzone zajęcia, udział  młodzieży z konińskich szkół oraz wspólne zabawy umożliwiają:

  • odkrycie nowych talentów
  • zainteresowanie sportem
  • integrację poprzez sztukę
  • prezentację twórczości osób niepełnosprawnych
  • doskonalenie umiejętności artystycznych i sportowych
  • nawiązanie nowych kontaktów
  • wzrost motywacji i wiary we własne siły
  • zrozumienie potrzeb drugiego człowieka
  • zaprezentowanie nowych form terapii

Realizacja projektu Spotkania Artystyczne i Sportowe dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Wojewody Wielkopolskiego, Powiatu Konińskiego oraz  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie.

                                                                                                                        Koordynator Spotkań – Nikola Juzala-Grabowska

 
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny tel. 63 211-21-70 Pani Nikola Juzala-Grabowska
lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Zapraszamy!

 

Informacja wprowadzona przez: Marek Bartosik Fundacja Mielnica

147
148
149
151
158
159
160
161
162
163
164
165
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12