ZnakUniiEuropejskiejLogo 04otwiera się w nowym oknie

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

KURS PODSTAWOWY I DOSKONALĄCY DLA INSTRUKTORÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ

 

Szkolenia dla instruktorów terapii zajęciowej organizowane są przez Fundację Mielnica od 1993 roku. Do tej pory z oferty naszego ośrodka szkoleniowego skorzystało ponad sześciuset terapeutów z całej Polski. Gościliśmy pracowników z warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, szkół medycznych, domów pomocy społecznej, wolontariuszy. Gospodarstwo Agroturystyczno - Pomocnicze oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Mielnica w Mielnicy Dużej to miejsca, w których od kilku lat odbywają się szkolenia dla instruktorów terapii zajęciowej. Otoczona drzewami, odizolowana od zgiełku codzienności baza szkoleniowo-noclegowa nazywana „Domem z serc” sprzyja integracji, wyciszeniu i być może pozwala na nowo spojrzeć na swoje życie zawodowe. Mniej instytucjonalny a bardziej rodzinny charakter naszej placówki w opinii uczestników szkoleń to atut, którego pozazdrościć mogą nam inni. W takiej atmosferze przyswajanie wiedzy za pośrednictwem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej może się okazać nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.

 

Prowadzimy kursy podstawowe i doskonalące dla instruktorów terapii zajęciowej:

 

  • Kurs podstawowy obejmuje zagadnienia z dziedziny psychologii, pedagogiki (ogólnej, opiekuńczo-wychowawczej, specjalnej), rehabilitacji, terapii zajęciowej oraz dodatkowo pomocy społecznej i pierwszej pomocy. Zajęcia praktyczne służą zapoznaniu słuchaczy z metodyką pracy Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji Mielnica w Mielnicy Dużej. Czas trwania szkolenia – 6 dni (50 godz. dydaktycznych). Koszt kursu z zakwaterowaniem i wyżywieniem wynosi 850,00 zł.

 

  • Kurs doskonalący przeznaczony jest dla osób, które ukończyły kurs podstawowy lub posiadając podstawowe przygotowanie do pracy w charakterze instruktora terapii zajęciowej, chcą poszerzać swoje kompetencje zawodowe. Obejmuje on zagadnienia z zakresu terapii zajęciowej, psychologii klinicznej, pedagogiki specjalnej, socjologii, rehabilitacji (społecznej, zawodowej, medycznej). W ramach zajęć praktycznych przewidziane jest hospitowanie przez uczestnika szkolenia zajęć, jak i prowadzenie ich w wybranych, zgodnie z zainteresowaniem, pracowniach Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji Mielnica w Mielnicy Dużej. Czas trwania szkolenia  - 5 dni. Koszt kursu z zakwaterowaniem i wyżywieniem wynosi 930,00 zł.

 

Po ukończeniu kursów osoby w nich uczestniczące posiadają następujące umiejętności:

 

  • umieją ocenić sytuację społeczną osób niepełnosprawnych i dostrzec wpływ środowiska społecznego na ich funkcjonowanie
  • znają prawa rządzące rozwojem psychofizycznym i społecznym osób niepełnosprawnych
  • znają podstawowe zagadnienia z dziedziny psychopatologii
  • posiadają wiedzę z zakresu teorii wychowania i potrafią ją wykorzystywać w praktyce,  np. w celu skutecznego motywowania osoby niepełnosprawnej do udziału w leczeniu i rehabilitacji
  • posiadają podstawową wiedzę z zakresu anatomii i rehabilitacji osób niepełnosprawnych
  • znają różne formy i metody terapii, potrafią je dostosowywać do potrzeb podopiecznych
  • umieją prowadzić zajęcia grupowe
  • potrafią organizować proces terapeutyczny w ramach zadań danej pracowni warsztatu terapii zajęciowej

 

Zgłoszenia przyjmujemy codziennie pod numerem tel. 63 268-55-11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, iż aktualnie organizacja kursów jest zawieszona, ze względu na remont budynku.

 

 

Informacja wprowadzona przez: Marek Bartosik Fundacja Mielnica