Witamy na stronie ...

Darmowy Program PIT

Darmowe rozliczenie Pit możliwe jest dzięki Firmie PITax.pl Łatwe podatki.

 

Zielony banner 300x250

Fundacja MIELNICA powstała dnia 16 sierpnia 1988 roku z inicjatywy i założyciela Dr Piotra Janaszka (zm. w 1998r.) i Andrzeja Obalskiego - fundatorów.

Fundacja Mielnica jest organizacją pozarządową posiadającą status organizacji pożytku publicznego, jedną z pierwszych Fundacji w Polsce, która powstała w celu niesienia kompleksowej pomocy osobom niepełnosprawnym.

Celem Fundacji jest wszechstronna działalność na rzecz propagowania idei rehabilitacji dzieci i młodzieży oraz dorosłych, promocja i realizacja różnych form kompleksowej rehabilitacji (społecznej, zawodowej i medycznej).

Fundacja Mielnica stwarza osobom niepełnosprawnym możliwość kształcenia, rozwijania własnych zainteresowań, rehabilitacji, wypoczynku, sportu i turystyki, uzyskania pracy i radzenia sobie w codziennych sytuacjach. Podejmuje też różne działania, których celem jest kształtowanie właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie.

 

Aktualności

KURS PODSTAWOWY DLA INSTRUKTORÓW WTZ

11.10.2017

 

Uprzejmie informujemy, że kurs podstawowy dla instruktorów terapii zajęciowej odbędzie się w dniach od 23.10.2017r. do 28.10.2017r. Osoby, które chciałyby skorzystać ze szkolenia w tym terminie informujemy, że nabór jest nadal otwarty.

 

Miejsce szkolenia to Gospodarstwo Agroturystyczno – Pomocnicze oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Mielnica znajdujące się w Mielnicy Dużej 33 i 33a, na terenie gminy Skulsk (kierunek Konin – Bydgoszcz). Do miejsca szkolenia można dojechać busem, który będzie oczekiwał na Państwa w poniedziałek 23.10.2017r. od godz. 11:00 do 12:00 na dworcu PKP w Koninie (parking przed dworcem PKP –  beżowy bus marki RENAULT do przewozu osób niepełnosprawnych). O chęci skorzystania z transportu prosimy poinformować telefonicznie (tel. kom. 669555711).

Kurs rozpocznie się o godz. 12:30. Dokładny program szkolenia otrzymacie Państwo na miejscu. Z uwagi na planowane zajęcia praktyczne prosimy o zabranie ze sobą stroju sportowego.

 

Opłatę za kurs (850,00 zł.) należy uiścić, wpłacając na konto Fundacji Mielnica BZ WBK Oddział w Koninie nr: 18109011990000000019002855 lub gotówką na miejscu. Zakwaterowanie i wyżywienie mieszczą się w cenie kursu. Tych spośród Państwa, którzy zdecydują się zapłacić przelewem prosimy o zabranie ze sobą kopi dokonanego przelewu (opłata za kurs).

 

Szczegółowych informacji udzielamy pod numerem tel. 63 2685511 lub tel. kom. 669555711.

 

ABILIMPIADA JUŻ ZA NAMI!!!

27.09.2017

 

W tegorocznych zawodach wzięło udział 200 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami Razem reprezentowali 44 drużyny z terenu Polski m.in.: z Koszalina, Gryfic, Jeleniej Góry, Stoczka Łukowskiego, Piły, Kielc i Brodnicy.

Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy mieli możliwość wykazania się w 16 różnorodnych konkurencjach indywidualnych m.in.: malarstwo, ozdabianie techniką decoupage, malowanie na szkle, kartki okolicznościowe, bukieciarstwo, haft, ceramika, umiejętności informatyczne.

W drugim dniu imprezy uczestnicy rywalizowali w konkurencjach drużynowych. Najlepszą drużyną w konkurencji maskotka Abilimpiady został Warsztat Terapii Zajęciowej z Krosna Odrzańskiego, w konkurencji strój eko – pokaz mody został Warsztat Terapii Zajęciowej z Nieborzyna, natomiast w konkurencji moje miasto została drużyna z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wilczyna.

 

ABILIMPIADA KONIN 2017

18.09.2017

 

XXI Ogólnopolska Olimpiada Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka – ABILIMPIADA, Konin 22-24 września 2017, która odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 15 im. Polskich Olimpijczyków  w Koninie ul. Turkusowa 1A.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Zaproszenie do Komitetu Honorowego naszej imprezy przyjęli m.in.: Sekretarz Stanu -  Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Konina oraz Starosta Powiatu Konińskiego, natomiast patronat medialny przyjęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu.

Celem Abilimpiady jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności osób niepełnosprawnych, współzawodnictwo, nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów, pokazanie społeczeństwu umiejętności osób niepełnosprawnych oraz integracja społeczna.

 

Uczestnicy Abilimpiady 2017 mają możliwość udziału w 16 konkurencjach indywidualnych oraz 3 konkurencjach drużynowych.

 

ABILIMPIADA KONIN 2017

28.07.2017

 

Szanowni Państwo,

 

chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka - ABILIMPIADA, Konin 22-24 września 2017r.

 

Pomysłodawcą i Twórcą ABILIMPIADY był Śp. Doktor Piotr Janaszek, założyciel fundacji. Dla uczczenia pamięci tego wspaniałego Człowieka Abilimpiada w 1999 roku otrzymała Jego imię.

Głównym celem Abilimpiady jest integracja społeczna poprzez promocję umiejętności  zawodowych osób niepełnosprawnych oraz rozwijanie umiejętności zawodowych i społecznych w atmosferze współzawodnictwa i pokazanie społeczeństwu, jakże często, ukrytych talentów osób niepełnosprawnych.

 

Uczestnicy Abilimpiady przyjeżdżają z całej Polski. Są to reprezentanci m.in.: warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej oraz osoby indywidualne.

 Copyright © 2012 Fundacja Mielnica. All rights reserved.

Design by fcagency.pl