PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

Gospodarstwo Agroturystyczno - Pomocnicze Fundacji Mielnica w Mielnicy Dużej gm. Skulsk położone jest w Nadgoplańskim Parku Krajobrazowym, na skraju lasu, blisko Jeziora Gopło we wschodniej Wielkopolsce. Zostało uruchomione w 2003 roku. Nadzór i opiekę nad Gospodarstwem sprawuje Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Mielnica w Mielnicy Dużej.

 

Nazywany „Domkiem z Serc” to wiele mówiąca nazwa. Od początku do końca Gospodarstwo jest dziełem wielu wspaniałych osób, darczyńców, firm, instytucji. Prace nad Gospodarstwem rozpoczęły się dzięki nagrodzie, którą Fundacja Mielnica otrzymała od Fundacji im. Stefana Batorego w konkursie „Porządnie poza rządem”. Potem udało się zainteresować pomysłem Urząd Marszałkowski w Poznaniu i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Następnie do akcji wkroczyło wiele firm i prywatnych przedsiębiorców, strażaków, wolontariuszy. Ci ostatni przyjeżdżali nawet z zagranicy, żeby mieć swój udział w całym przedsięwzięciu. Duży wkład w powstanie Gospodarstwa miał Bartek Jędrzejczak koordynator „Domku z Serc” oraz córki Dr Piotra Janaszka (Olga Janaszek-Serafin oraz Zuzanna Janaszek-Maciaszek), które wówczas zarządzały Fundacją Mielnica.

 

Gospodarstwo posiada bazę noclegową dla 25 osób, w której organizowane są m.in.: Biwaki dla rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi, Spotkania Artystyczne i Sportowe dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz kursy dla instruktorów terapii zajęciowej. Z naszej bazy mogą korzystać również osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

 

Zatem - do zobaczenia w Mielnicy!

 

 

Aktualnie priorytetem dla Zarządu Fundacji jest dokończenie budowy i zagospodarowanie budynku gospodarczego. A przede wszystkim pozyskania środków finansowych na budowę lub utwardzenie drogi dojazdowej do Gospodarstwa. Jest to odcinek ok. 100 m drogi piaszczystej, łączącej Gospodarstwo z drogą asfaltową. Odcinek ten jest bardzo często pokonywany przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich. Jest to droga dojazdowa do opodal mieszczącego się Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji Mielnica, sąsiedniego Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki gm. Skulsk, sklepu spożywczego oraz dojazdu na plażę. Chcielibyśmy również wyłożyć kostką brukową plac przed budynkiem mieszkalnym i gospodarczym, ścieżki dojazdowe do ogniska.

 

Osoby zainteresowane wsparciem naszej działalności lub pomocą w budowie lub utwardzeniem drogi dojazdowej oraz wyłożeniem kostką brukową placu na terenie Gospodarstwa prosimy o kontakt.

 

Ze swej strony możemy zapewnić zamieszczenie reklamy Państwa firmy wśród grona sponsorów o udzielonej pomocy (np. w postaci banera na terenie Gospodarstwa, na stronie internetowej). Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc!!!

 

 

Informacja wprowadzona przez: Marek Bartosik Fundacja Mielnica

 

194
194
195
195
196
196
197
197
198
198
199
199
200
200
201
201
202
202
203
203
204
204
205
205