1920x500-crop-90-bannerall

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka - ABILIMPIADA, Konin 22-24 września 2017r.

Pomysłodawcą i Twórcą ABILIMPIADY był Śp. Doktor Piotr Janaszek, założyciel fundacji. Dla uczczenia pamięci tego wspaniałego Człowieka Abilimpiada w 1999 roku otrzymała Jego imię.

Głównym celem Abilimpiady jest integracja społeczna poprzez promocję umiejętności  zawodowych osób niepełnosprawnych oraz rozwijanie umiejętności zawodowych i społecznych w atmosferze współzawodnictwa i pokazanie społeczeństwu, jakże często, ukrytych talentów osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy Abilimpiady przyjeżdżają z całej Polski. Są to reprezentanci m.in.: warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej oraz osoby indywidualne.

 

Uczestnicy Abilimpiady 2017 mają możliwość udziału w 16 konkurencjach indywidualnych: malarstwo, malowanie na szkle, malowanie odlewów gipsowych, ozdabianie techniką decoupage, kartki okolicznościowe, ozdabianie kulkami z bibuły, papierowa wiklina, malowanie na tkaninie, zdobnictwo i dekoratorstwo, ceramika, haft, cukiernictwo, gastronomia, bukieciarstwo, plaskorzeźba i umiejętności informatyczne. Wszystkie drużyny biorące udział w Abilimpiadzie będą oceniane w ramach konkursu na najlepszą prezentację drużyny.

Uczestnicy mogą dodatkowo wziąć udział w konkurencji drużynowej m.in.: maskotka Abilimpiady, strój eko - pokaz mody oraz moje miasto.

 

Szczegółowe informacje na temat konkurencji zawarte są w załączonym informatorze.

 

Podczas Abilimpiady odbywają się ciekawe imprezy towarzyszące, które to wypełniają wolny czas uczestników. W wolnych chwilach zapraszamy na kawę i słodki poczęstunek.

Abilimpiadę zamknie wystawa prac, które powstały podczas imprezy oraz uroczyste rozdanie nagród i dyplomów. Miłą tradycją stał się fakt, iż nagrody i dyplomy podczas Abilimpiady otrzymują  wszyscy uczestnicy, bez względu na zajęte miejsce!

W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Abilimpiadzie, Konin 2017. Dla wielu z Państwa  będzie to wspaniała okazja do ponownego spotkania. Drużynom, które przyjadą do nas po raz pierwszy, zapewnimy masę wrażeń i ciekawych doświadczeń!

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 11 września 2017 roku. Liczba osób startujących w poszczególnych konkurencjach jest jednak ograniczona i o udziale decyduje kolejność prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia. Drużyny maksymalnie 4 osobowe (uczestników) oraz 2 opiekunów (w tym kierowca). W przypadku małej ilości zgłoszeń, liczba osób startujących może być zwiększona.

 

Udział w Abilimpiadzie jest nieodpłatny!!!

 

Projekt współfinansowany ze środków  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Konkursu pn. „Aktywność i wiedza” o zlecenie realizacji zadań (w formie wsparcia) w 2017 roku.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny tel. 63 244-22-55, 242-88-90. Bardzo gorąco zapraszamy!

 

                                                 Z  poważaniem

 

                                                                     Zarząd Fundacji „Mielnica”