1920x500-crop-90-bannerall

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

08 września 2021r. podopieczni Fundacji „Mielnica” uczestniczyli w wyjazdowym Pikniku Integracyjnym - Bądźmy Razem w Mielnicy Dużej nad jeziorem Gopło. Na zakończenie lata zorganizowano imprezę integracyjną promującą spotkanie, zabawę, integrację z udziałem osób niepełnosprawnych.

Miejscem docelowym spotkania miał być tzw. „Domek z Serc” Gospodarstwo Agroturystyczne Fundacji „Mielnica”. Jednakże pogoda dopisała i impreza w całości została przeniesiona nad pobliską plażę nad jeziorem Gopło.

W trakcie 5-godzinnej imprezy Zarząd Fundacji „Mielnica” powitał Uczestników Pikniku i zaprosił do wspólnej zabawy. Zrobiono  wspólne zdjęcie i zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Buszkowie. Kolejną atrakcją był 1-godzinny rejs po jeziorze Gopło stateczkiem RUSAŁKA z Kruszwicy. Po rejsie na uczestników Pikniku czekały kolejne atrakcje m.in.: konkursy sportowe z nagrodami, warsztaty robienia lalek i malowania piaskiem, pokaz sztuk walki Capoeira, fotobudka. Odwiedziły nas zwierzaki Alpaki, które leczą oraz konik. Na zakończenie Pikniku zaproszono wszystkich na wspólnego grilla.

Z Pikniku skorzystało 50 osób niepełnosprawnych mieszkańców Konina wraz z opiekunami, 70 osób uczestników projektu. Odwiedzili nas pobliscy mieszkańcy gminy Skulsk i zaproszeni goście. Liczymy, że nasza impreza będzie początkiem cyklicznych spotkań w Mielnicy Dużej.

Dziękujemy bardzo za wsparcie i pomoc Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Skulsku.

Projekt, finansowany był ze środków otrzymanych od Miasta Konin pochodzących ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i realizowany przez Miasto Konin.

 

PIKNIK1
PIKNIK1
PIKNIK2
PIKNIK2
PIKNIK3
PIKNIK3
PIKNIK4
PIKNIK4
PIKNIK5
PIKNIK5
PIKNIK6
PIKNIK6
PIKNIK7
PIKNIK7
PIKNIK8
PIKNIK8
PIKNIK9
PIKNIK9
PIKNIK10
PIKNIK10
KONIN
KONIN
PFRON
PFRON