1920x500-crop-90-bannerall

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w XXII Olimpiadzie Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka - ABILIMPIADA, Konin 27 października 2018r. pod hasłem 100 rocznica Powstania Wielkopolskiego.

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego na realizację zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Pomysłodawcą i Twórcą ABILIMPIADY był Śp. Doktor Piotr Janaszek, założyciel fundacji. Dla uczczenia pamięci tego wspaniałego Człowieka Abilimpiada w 1999 roku otrzymała Jego imię.

Głównym celem Abilimpiady jest promocja i rozwijanie umiejętności zawodowych i społecznych osób niepełnosprawnych z terenu Wielkopolski. Możliwość zaprezentowania nabytych umiejętności, rozwój zainteresowań i doskonalenie tych umiejętności, konfrontacja umiejętności w atmosferze współzawodnictwa oraz pokazanie społeczeństwu, jakże często, ukrytych talentów osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy Abilimpiady 2018 mają możliwość udziału w 10 konkurencjach indywidualnych: malarstwo, malowanie na szkle, ozdabianie techniką decoupage, malowanie odlewów gipsowych, kartki okolicznościowe, ozdabianie kulkami z bibuły, cukiernictwo, bukieciarstwo, haft i umiejętności informatyczne. Wszystkie drużyny biorące udział w Abilimpiadzie będą oceniane w ramach konkursu na najlepszą prezentację drużyny podczas uroczystego otwarcia imprezy.

Szczegółowe informacje na temat konkurencji zawarte są w załączonym informatorze. 

Podczas Abilimpiady odbywają się ciekawe imprezy towarzyszące, które to wypełniają wolny czas uczestników. W wolnych chwilach zapraszamy na kawę i słodki poczęstunek. Zapewniamy wyżywienie (obiad).

Abilimpiadę zamknie wystawa prac, które powstały podczas imprezy oraz uroczyste rozdanie nagród i dyplomów. Miłą tradycją stał się fakt, iż nagrody i dyplomy podczas Abilimpiady otrzymują  wszyscy uczestnicy, bez względu na zajęte miejsce!

W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Abilimpiadzie, Konin 2018. Dla wielu z Państwa  będzie to wspaniała okazja do ponownego spotkania. Drużynom, które przyjadą do nas po raz pierwszy, zapewnimy masę wrażeń i ciekawych doświadczeń!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października 2018 roku. Liczba osób startujących w poszczególnych konkurencjach jest jednak ograniczona i o udziale decyduje kolejność prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia. Drużyny maksymalnie 4 osobowe (uczestników) oraz 2 opiekunów (w tym kierowca). W przypadku małej ilości zgłoszeń, liczba osób startujących drużyn może być zwiększona.

Udział w Abilimpiadzie jest nieodpłatny!!!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny tel. 63 244-22-55, 242-88-90. Bardzo gorąco zapraszamy!

 

 
 
PATRONAT MEDIALNY
 
 
 

informator-ABILIMPIADA-2018.pdf

zgloszenie-abilimpiada-2018-rok.pdf

oswiadczenie-dane-osobowe.pdf